Uke 42
Arbeidet med ombyggingen av helsetunet er inne i en viktig fase. For tiden pågår det et omfattende arbeid med detaljplanlegging, koordinering og forberedelser som skal danne grunnlaget for videre gjennomføring av prosjektet.
Selv om arbeidet foreløpig ikke er særlig synlig i form av fysisk aktivitet på stedet, skjer det mye i kulissene. Det legges ned en betydelig innsats for å avklare detaljer, finne gode løsninger og sikre en god gjennomføring av ombyggingen.
I tiden fremover vil arbeidet gradvis bli mer synlig, og aktiviteten på helsetunet forventes å øke.
NCC har nå fått på plass sin brakkerigg og søppelcontainere for søppelsortering. Parkeringsmulighetene ved legesenteret er derfor noe redusert. Finner du ikke ledig parkering er det stor parkeringsplass på baksiden av helsetunet.
Ombyggingen av helsetunet er et viktig prosjekt, og vi ser frem til å dele mer informasjon etter hvert som arbeidet går fremover.
Deler av NCC sin brakkerigg og avgrenset område ved legesenteret.
Nina Bjørnås